OneSubsea: Forskjell mellom sideversjoner

Fra Moss byleksikon
Hopp til navigeringHopp til søk
Ny side: '''OneSubsea''' på Jeløy, tidligere har vokst betydelig de siste to årene, fra 90 til 160 ansatte, med planer om å nå 170 ansatte innen utgangen av året. Selskapet produserer spesialtilpassede styringskabler for undervannsbruk, kjent som umbilicals, som er unike for hver kunde. Produksjonen innebærer komplekse løfteoperasjoner og leveranser via sjøveien, med kabler som har en levetid på 25 år og gjennomgår omfattende testing. OneSubsea har en lang tidshorisont i planle…
 
Ingen redigeringsforklaring
 
(2 mellomliggende sideversjoner av samme bruker vises ikke)
Linje 1: Linje 1:


'''OneSubsea''' på Jeløy, tidligere har vokst betydelig de siste to årene, fra 90 til 160 ansatte, med planer om å nå 170 ansatte innen utgangen av året.
'''OneSubsea''' på Jeløy, tidligere [[Aker Solutions]] har vokst betydelig de siste to årene, fra 90 til 160 ansatte, med planer om å nå 170 ansatte innen utgangen av 2025.
Selskapet produserer spesialtilpassede styringskabler for undervannsbruk, kjent som umbilicals, som er unike for hver kunde.
Selskapet produserer spesialtilpassede styringskabler for undervannsbruk, kjent som umbilicals (navlestreng), livslinjen mellom det som skjer på havbunnen og en plattform. Hver kabel er unik for hver enkelt kundes behov. Selskapet, under navnet Aker Solutions, har vært etablert i Moss i 30 år, samarbeider med lokale leverandører og utdanningsinstitusjoner, og planlegger videre vekst og utvidelse av fasiliteter.
Produksjonen innebærer komplekse løfteoperasjoner og leveranser via sjøveien, med kabler som har en levetid på 25 år og gjennomgår omfattende testing.
 
Det var i 2022 at OneSubsea Schlumberger gikk inn i et fellesforetak med AkerSolutions og Subsea7. Selskapet har gjennom årene produsert 4700 kilometer med kabler, den lengste på 160 km. Kablenes levetid er ca 25 år.
Kabeltromlene kan veie opp til 600 tonn. Produksjonen innebærer komplekse løfteoperasjoner og leveranser via sjøveien, med kabler som har en levetid på 25 år og gjennomgår omfattende testing.
OneSubsea har en lang tidshorisont i planlegging og logistikk, med prosjekter som kan ta opptil fem år fra start til ferdigstillelse.
OneSubsea har en lang tidshorisont i planlegging og logistikk, med prosjekter som kan ta opptil fem år fra start til ferdigstillelse.
Selskapet har vært etablert i Moss i 30 år, samarbeider med lokale leverandører og utdanningsinstitusjoner, og planlegger videre vekst og utvidelse av fasiliteter.
Selskapet har vært etablert i Moss i 30 år, samarbeider med lokale leverandører og utdanningsinstitusjoner.
Se mindre
OneSubsea har hovedkontor på Lysaker i Bærum.
OneSubsea er en bedrift i kraftig vekst – det skjer mye og det satses stort. De siste to årene har selskapet vokst fra 90 til 160 ansatte, og i løpet av året er planen å bli 170. Selskapet har også nylig gått fra å ha én produksjonslinje til å ha to.
Hver enkel kabel er unik med spesielle egenskaper.
'''Kilde:'''
 
* Daglig leder Ove Arnesen til Moss Avis
 
....


[[EV]]


Veldig kort fortalt  selskapet lager lange, undervannskabler.
[[Kategori: Bedrifter]]

Siste sideversjon per 25. jun. 2025 kl. 18:09

OneSubsea på Jeløy, tidligere Aker Solutions har vokst betydelig de siste to årene, fra 90 til 160 ansatte, med planer om å nå 170 ansatte innen utgangen av 2025. Selskapet produserer spesialtilpassede styringskabler for undervannsbruk, kjent som umbilicals (navlestreng), livslinjen mellom det som skjer på havbunnen og en plattform. Hver kabel er unik for hver enkelt kundes behov. Selskapet, under navnet Aker Solutions, har vært etablert i Moss i 30 år, samarbeider med lokale leverandører og utdanningsinstitusjoner, og planlegger videre vekst og utvidelse av fasiliteter.

Det var i 2022 at OneSubsea Schlumberger gikk inn i et fellesforetak med AkerSolutions og Subsea7. Selskapet har gjennom årene produsert 4700 kilometer med kabler, den lengste på 160 km. Kablenes levetid er ca 25 år. Kabeltromlene kan veie opp til 600 tonn. Produksjonen innebærer komplekse løfteoperasjoner og leveranser via sjøveien, med kabler som har en levetid på 25 år og gjennomgår omfattende testing. OneSubsea har en lang tidshorisont i planlegging og logistikk, med prosjekter som kan ta opptil fem år fra start til ferdigstillelse. Selskapet har vært etablert i Moss i 30 år, samarbeider med lokale leverandører og utdanningsinstitusjoner. OneSubsea har hovedkontor på Lysaker i Bærum.

Kilde:

  • Daglig leder Ove Arnesen til Moss Avis

....

EV