Sykehuset Østfold

Fra Moss byleksikon
Sideversjon per 23. jan. 2025 kl. 12:00 av EV (diskusjon | bidrag) (Ny side: '''Sykehuset Østfold''' ligger på Kalnes i Sarpsborg og i Peer Gynts vei i Moss. De to sykehusene skal dekke behovet for hele Østfold fylke og Vestby kommune. Tidligere Moss sykehus tar nå bare planlagt behandling innen kirurgi, ortopedi, dagbehandling og 18 døgnplasser. All akuttbehandling skjer på Kalnes. Sykehuset i Sarpsborg ble bygget nytt i 2015 og var allerede for lite da det var ferdig. Sykehuset har konstant overbelegg med to pasienter på de fleste enkeltrommen…)
(diff) ← Eldre sideversjon | Nåværende sideversjon (diff) | Nyere sideversjon → (diff)
Hopp til navigeringHopp til søk

Sykehuset Østfold ligger på Kalnes i Sarpsborg og i Peer Gynts vei i Moss. De to sykehusene skal dekke behovet for hele Østfold fylke og Vestby kommune. Tidligere Moss sykehus tar nå bare planlagt behandling innen kirurgi, ortopedi, dagbehandling og 18 døgnplasser. All akuttbehandling skjer på Kalnes.

Sykehuset i Sarpsborg ble bygget nytt i 2015 og var allerede for lite da det var ferdig. Sykehuset har konstant overbelegg med to pasienter på de fleste enkeltrommene. Det er planlagt et nyt sykehusbygg på Kalnes med byggestart i 2027.

Kilde:

  • Moss Avis

...

EV